SETKÁNÍ

11. .11. 2016 11. hodin 11. minut

SETKÁNÍ SETKÁNÍ SETKÁNÍ SETKÁNÍ   SETKÁNÍ   SETKÁNÍ  SETKÁNÍ    SETKÁNÍ SETKÁNÍ

Úvodní projev předsedy Tatrmanů

Tak jako normální člověk neumí správně posuzovat staleté dějiny, jejich opakující se výhry a prohry, tak ani já nejsem dost dobře schopen posoudit pětadvaceti správně šestatřiceti letou činnost Tatrmanů.
Vzpomínám si jen, že to začalo loutkovým divadlem, výchovou dětí prostředky dramatické hry, prací s předměty, a fantazií, komunikací, demýtizací mýtů, a tak dál, a tak dál.
Měli jsme štěstí.
Hned z počátku se kolem nás soustředili tvůrčí lidé z celé republiky. Dávali nové podněty, zkoušeli nové technologie a postupy – bylo to krásné-.  Práce s dětmi, práce se studenty, práce v bechyňském kulturáku, práce v naší milé střediskové vesničce, …
Bylo to ale také hledání, tápání, byly to - vzlety, pády, děti, dospělí, puberťáci, přitakání, výsměch, pomoc, stavění, ničení, … a znova hledání, tápání, vzlety, pády, děti, dospělí, puberťáci, přitakání, výsměch, pomoc, stavění, ničení, a tak dále, a tak dále, …
Kdysi kdesi kdosi řekl:“ Chceš-li kultivovati sebe, své blízké a své okolí, máš dopředu přichystanou práci na mnoho, mnoho svých budoucích životů.“ - Občas si na tento citát vzpomenu na Naučné stezce Mistra Z. W. Fixleyho HRAJME SI.
Dělali jsme toho dost: Happeningy na náměstích Bechyně, Českého Krumlova, Pražského Staroměstského, nebo Výtvarné hromádky - Keramické semináře - Semináře lidových řemesel (nechtěl jsem jmenovat, ale tady musím poděkovat Petře a Evě)- Vánoční svícení - Prvé čůrání Žižky – Balontatrmaniády – spolupráce s MAS Lužnice na Jarmarku, … a další a další.
Nyní si blíže připomenu Divadlo 
Organizovali  jsme divadelní festivaly.
V některých jsme pokračovali - Faustování, Nahlížení,
Nové jsme si vymýšleli - Perlení, Jaro, Divadlo v trávě, Divadlo na návsi –  - tomu bylo letos teprve jedenáct let.

A při tom všem organizování naše -Tatrmanské soubory hrály vlastní inscenace
Dětský soubor
6 inscenací, z toho 1x LCH, Dětská scéna, Wolkrův Prostějov, Hronov.
Studentský soubor

6 inscenací, z toho 5x LCH, 1x Hronov, Rakousko, Francie.
Rodinný soubor

13 inscenací, z toho 11x LCH, 3x  Hronov, Německo, Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Rusko, Švýcarsko a dokonce i Slovensko.
Vesnický soubor

4 inscenace, z toho 2x LCH. A dvě speciality navíc – dvě světové premiéry a derniéry v té samé chvíli, v ten samý okamžik.
 
Bylo toho mnoho, čím bychom se mohli chlubit. Musíme ale také poděkovat.
Sama tvořivost, o kterou se Tatrmani především opírají, by k naší dlouhodobé činnosti nestačila. Naštěstí nás podporuje MK ČR, JČ Kraj, Obec Sudoměřice, Radim Svoboda, Rumpold, MAS Lužnice, ZUŠ v Bechyni, ZŠ a Sokolové ze Sudoměřic, mnozí sudoměřičtí a bechyňští podnikatelé a další a další.
 
Díky všem, kteří pomáhají a spolupracují. -           Díky všem, kteří nás v dobré mysli mají.                
Možná, že jsem ve svém příspěvku u některých z vás vyvolal mnohé nejasnosti a znepokojivé otázky.
Ještě o tom nevědí, ale zcela jistě vám je rádi vysvětlí tatrmanští radní Stanislav Houdek a Jan Brůček.
Děkuji za pozornost.
Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pozvanka-setkani.pdf 138.5 Kb